Загальноосвітня школа I- III ст. № 10 Новокаховської міської ради була введена в дію 1 вересня 1987 року.
Очолив школу, задовго до її відкриття, Довженко Сергій Павлович та його заступники з навчально-виховної роботи: Свиридова Галина Вікторівна, Петриченко Світлана Олексіївна, Білецька Ірина Іванівна. Перший навчальний рік запам’ятався тим, що школу, шкільне подвір’я треба було впорядковувати. І тому в першу зміну проходило навчання, а після уроків та гуртків – шліфування підлоги в коридорах, облаштування спальних кімнат для шестирічок, планування квітників і алей для озеленення школи.
У 1988 навчальному році налічувалося 40 класів, серед яких 18 – початкових. Учні прийшли з різних шкіл, але найбільше із ЗОШ №8. Школа спочатку була російськомовною. З кожним роком кількість учнів збільшувалась і навчання почало здійснюватися у дві зміни. І нині в школі працюють вчителі, які 34 роки тому разом з учнями вперше переступили поріг школи. Це – Нелепенко Т. П., Шальнова Н.П., Циганкова Л.В.
З 1992 по 1996 рік школу очолювала Рапопорт Ольга Василівна. Її заступниками були Петриченко Світлана Олексіївна, Білецька Ірина Іванівна, Лєгіна Людмила Всеволодівна, Нелепенко Тетяна Павлівна. У ці роки зусилля адміністрації були спрямовані на створення колективу однодумців, спроможного на високому рівні здійснювати навчання та виховання учнів. З цією метою були створені кафедри з різних предметів, якими керували досвідчені та творчі вчителі. Кількість класів зросла до 78 . Були введені додаткові факультативи та гуртки: драматичний, туристичний, спортивні, «Веселий олівець». Вдало стартували та працюють і нині оркестр народних інструментів (керівник – заслужений діяч культури Яротник В. Г.), ансамбль сучасної хореографії (керівник – В’юнова О.В.).
В 1997 році школу очолила Коткіна Тамара Василівна. Під час її керування навчальний заклад став школою гуманітарно-естетичного напрямку. Вводяться курси етики та естетики.
У 2000 році школа брала участь у конкурсі «Школа Херсонщини» та посiла III мiсце.
У 2005 році створено економічний клас, який працював за програмою 1 курсу університету
У 2007 роцi школа взяла учаcть у благодiйному проєктi «Добро починається з тебе» i отримала диплом мiжнародного благодiйного фонду Україна 3000» як переможець 1 вiдбiркового туру благодiйних проєктiв.
У 2008 роцi школа продовжувала роботу над проєктом i отримала Подяку «За внесок у вiдродження традицiй доброчинностi та підтримку дитячих благодйних проєктiв».
У 2008 роцi школа виграла Польсько – Американський грант «Молодь за демократiю» та вiдвiдала з вiзитом Малопольське Воєводство м. Новий Сонч, гiмназiю №2 iм.У.Кохановської.
У 2009 роцi школа отримала Сертифiкат учасника II Всеукраїнського конкурсу благодійних проектiв «Добро починається з тебе».
У 2010-2011 році школа запроваджує профiльне навчання з природничо-математичного профiлю (екологiчний напрямок) та фiлологічний профiль (українська фiлологiя).
2011 рік – Грамота, ІІІ місце у міській акції «Місячник екології».
2011 рік – Грамота, ІІІ місце у міській історико-краєзнавчій вікторині «Місто, в якому я живу» в рамках туристсько-краєзнавчої Спартакіади школярів та освітян.
2012 рік – Грамота, І місце у змаганнях з виду «Медична практика» на міському туристсько-краєзнавчому зльоті школярів.
2012 рік – Грамота, ІІІ місце у змаганнях з легкої атлетики в залік міської Спартакіади школярів.
2012 рік – Грамота, І місце у змаганнях ФОПФ «Козацький Гарт – 2012» в залік міської Спартакіади школярів.
2012 рік – Грамота, І місце у загальному заліку міського туристсько-краєзнавчого зльоту школярів.
2012 рік – Диплом І ступеня – І місце в обласному етапі Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна» у номінації «Живи, Земле».
2012 рік-Грамота, ІІ місце у міській акції «Місячник екології»
2013 рік – Подяка адміністрації, педагогічному колективу Херсонської державної морської академії за розвиток творчої особистості та співпрацю у проведені конкурсу малюнку «Тільки сміливі підкоряють море».
2013 рік – Грамота, І місце у конкурсі «Фольклорно – етнографічне обрядове дійство весняно-літнього періоду» у міській туристсько-краєзнавчій грі «Мій рідний край, моя Земля».
2013 рік – Грамота, ІІІ місце у змаганнях «Чумацький шлях» міського етапу дитячої юнацької військово-патріотичної гри.
2014 рік – Грамота, І місце у міському «Турнірі юного психолога».
2014 рік – Грамота, І місце у міському етапі щорічного обласного конкурсу на кращу систему організації роботи таборів відпочинку з денним перебуванням при навчальному закладі.
2014 рік – Грамота, І місце у спортивній програмі міського туристсько-краєзнавчого зльоту школярів.
2015 рік – Грамота найкращому навчальному закладу за активну участь у Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник».
2015 рік – КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти». Диплом ІІ ступеня – проєктна група «Наша школа-сад», учасники обласного фестивалю «Простір щасливого дитинства», номінація «Молодь дбає про оточуюче середовище».
2015 рік – Грамота, І місце у першості міста Нова Каховка з баскетболу.
2015 рік – Грамота, ІІ місце у рамках міського етапу Всеукраїнського заочного конкурсу-огляді внутрішнього та зовнішнього озеленення навчальних закладів «Галерея кімнатних рослин». 2015 рік – Після шестирічної перерви поновилися дружні зв’язки між загальноосвітньою школою І-ІІІст. №10 м.Нова Каховка (Україна) і гімназією №2 ім. Яна Твардовського м.Новий Сонч Малопольського воєводства (Польща). Делегація у складі 3 осіб: директора школи Тамара Василівна Коткіна, організатор дитячого колективу Олена Новицька і вчитель початкових класів Світлана Собецька побували в м.Новий Сонч (Польща) і підписали умови для співпраці. Учасники делегації відвідали уроки в гімназії, побували на екскурсії в Кракові, зустрілися з керівництвом міста. Сторони домовилися обмінятися культурною програмою: вивчення обрядів і традицій нашого краю,участь дітей у музичних конкурсах, гра на музичних інструментах, фольклорні свята. Ми сподіваємося, що наша спільна робота принесе нам загальне задоволення, результат, який допоможе об’єднати дітей України та Польщі. Адже за нашими дітьми майбутнє держав.
21.05.2015 року загальноосвітня школа І-ІІІступенів №10 Новокаховської міської ради приєдналася до Всеукраїнського флешмобу. З великим задоволенням та гордістю учні цілий день ходили у вишиванках, відчуваючи величну силу цього оберегу.
2015 рік – Генеральний консул Республіки Польща відвідав школу №10. Серед перших іноземних делегацій – представники з Грузії та Республіки Польща. Аби не гаяти часу марно, громадська організація «Польський дім» (керівник Ігор Янішевський), користуючись такою нагодою, вирішила розпочати знайомство польського гостя з Новою Каховкою, і запросила його на зустріч до ЗОШ №10. Тут генерального консула Республіки Польща пана Даріуша Шевчика гостинно зустрічали, як віддавна прийнято в українців – з хлібом-сіллю, адміністрація, педагоги, учні та їх батьки. У святково вбраній залі, з прапорами обох держав-сусідок, на поважного гостя чекала невеличка імпровізована концертна програма та розмова у теплій, дружній атмосфері.
2015 рік – Диплом за участь у благодійному ярмарку «Щедрий Миколай».
2015 рік – Почесна грамота за участь в конкурсі військово – патріотичного виховання молоді до Дня Перемоги.
2015 рік – Грамота, ІІІ місце у конкурсі «Добре діло» міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
2015 рік – Диплом екологічної агітбригади «Екологічний глобус» у номінації «Кращі знавці природи», в рамках міського екологічного форуму «Зелена хвиля Нової Каховки»
2016 рік – Почесна грамота за участь в конкурсі військово – патріотичного виховання молоді до Дня Перемоги.
2016 рік – Подяка відділу освіти Новокаховської міської ради за активну участь у ІІ Всеукраїнському фестивалі педагогічної майстерності «Гуманізація освітнього простору».
2016 рік – Подяка КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» за активну участь у ІІ Всеукраїнському фестивалі педагогічної майстерності «Гуманізація освітнього простору».
2016 рік – Грамота, номінація «Кращий вокал» міського фестивалю інсценованої патріотичної пісні «З Україною в серці».
2016 рік – Грамота, І місце, міський краєзнавчий конкурс «Історія, яка нас об’єднує».
2016 рік – Диплом ІІ ступеня (міський етап обласної акції «Допоможемо зимуючим птахам».
2016 рік – Грамота найкращому навчальному закладу за активну участь у Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник».
2017 рік – Грамота найкращому навчальному закладу за активну участь у Міжнародній природознавчій грі «Геліантус».
2017 рік Майстер-клас «Використання інтерактивної дошки у навчально-виховному процесі школи». Вчитель історії Матяш Є.Є. провів засідання майстер-класу «Використання інтерактивної дошки у навчально-виховному процесі», адже вона допомагає учителеві використати засоби навчання легко й невимушено, перебуваючи в постійному контакті з класом, дозволяє учителеві збільшити сприйняття матеріалу за рахунок збільшення кількості ілюстративного матеріалу на уроці, як то картинка з Інтернету або великомасштабна таблиця, текстовий файл або географічна карта. Вона стає незамінним супутником учителя на уроці, відмінним доповненням його слів. Учні сприймають інформацію швидше, беруть участь у групових дискусіях, роблячи обговорення ще більш цікавими, дозволяє їм виконувати спільну роботу, вирішувати загальне завдання, проводити перевірку знань відразу у всьому навчальному класі, організувати грамотний зворотний зв’язок «учень – вчитель». Роль інтерактивної дошки в процесі подання навчального матеріалу є однією з найважливіших сучасних проблем у методиці викладання. Педагоги школи та учні висловлюють велику подяку за подарунок, який надала Каховська філія ТОВ «АТ Каргілл».
2017рік – Олімпіади – це відмінна можливість проявити свої здібності, підвищити упевненість в собі, показати знання, уміння, лідерські якості. В цьому році школярі 4 – А класу (учитель Моцьо Л.І.) Глаголєва Анастасія, Височенко Олександр, Нарядов Володимир, Григорова Марія стали кращими в шкільному етапі Малої олімпіади та міській Малій олімпіаді:
І місце – Височенко Олександр (математика);
ІІ місце – Глаголєва Анастасія (українська мова);
ІІІ місце – Нарядов Володимир (інформатика);
ІІІ місце – Григорова Марія (англійська мова, учитель Довбня О.С.).
2017 рік – Грамота найкращому навчальному закладу за активну участь у Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник».
2017 рік – Грамота ІІІ місце. Команда «Степові вовки», загальному заліку міського етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). 2017 рік – Талановиті та обдаровані учні початкової школи.
В цьому році початкова школа вперше провела свято для шкільної родини «Талановиті та обдаровані учні початкової школи». На свято були запрошені учні, які показали високий рівень навчальних досягнень, захищали честь школи та стали переможцями олімпіад з базових дисциплін, творчих та спортивних конкурсів і змагань та проявили себе у громадському житті школи. Школа пишається своїми талановитими учнями, їх досягненнями. Вони є прикладом для своїх ровесників. І нехай наша шкільна родина поповнюється талановитими, обдарованими, творчими, найкращими здобувачами освіти.
2018 рік – Грамота найкращому навчальному закладу за активну участь у Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник».
2018 рік – Грамота міського екологічного конкурсу «Чисте довкілля».
2018 рік – Подяка адміністрації за активну участь та підтримку Всеукраїнського конкурсу творчих робіт для здобувачів освіти 10-11 класів «Талановиті кадри України».
2018 рік – Грамота найкращому навчальному закладу за активну участь у Всеукраїнській природознавчій грі «Геліантус».
2018 рік – Сертифікат за участь у Міжнародних освітніх конкурсах «Олімпус 2018-Весняна сесія» (66 дипломів, 46 похвальних грамот».
2019 рік – Відкриття інклюзивно-ресурсного центру на базі школи.
2019 рік – Подяка адміністрації, педагогічному колективу Херсонської державної морської академії за розвиток творчої особистості та співпрацю.
2019 рік – Подяка за активну участь закладу освіти в організації та проведенні Всеукраїнської олімпіади «Всеосвіта. Осінь 2019».
2019 рік – Подяка за активну участь закладу освіти в організації та проведенні Всеукраїнської олімпіади «Всеосвіта. Весна 2019».
2019 рік – Грамота найкращому навчальному закладу за активну участь у Всеукраїнській українознавчій грі «Геліантус».
2019 рік –Диплом міського фестивалю фотоаматорів «Цеглинки простору НУШ», номінація «Креативні шкільні меблі».
2019 рік – Грамота, ІІ місце у змаганнях зі стрітболу.
2019 рік – У закладі замінено майже 200 вікон на металопластикові, 10 дверей, 7 люків, проведено освітлення пришкільної території, ремонт туалетів, встановлено питні фонтанчики, підвід опалювальної системи до школи, ремонт опалювальної системи.
2019 рік – Подяка учням, батькам, колективу за активну участь у благодійній акції «Паска для солдата» 03.12.2019р. на базі Інклюзивно-ресурсного центру Новокаховської міської ради відбувся обласний семінар “Організаційно-методичні засади діяльності інклюзивно-ресурсних центрів”.Перший блок семінару складався з перегляду портфоліо дітей з особливими освітніми потребами та учнівських робіт. Переглянуто фахівцями фрагменти уроків в інклюзивних класах школи. Робота була цікавою, уроки яскравими та змістовними. Відмічено злагоджену роботу та взаємодію між вчителем та асистентом учителя в інклюзивних класах, співпрацю ІРЦ та школи.
2020 рік – Подяка за активну участь закладу освіти в організації та проведенні Всеукраїнської дистанційної олімпіади «Всеосвіта. Зима 2019-2020».
2020 рік – Життя висуває суспільний запит на виховання творчої особистості, здатної, на відміну від людини-виконавця, самостійно мислити, генерувати ідеї, приймати сміливі нестандартні рішення, аргументувати власну думку, бути толерантними. Проблема розвитку критичного мислення є досить актуальною для підвищення якості математичної освіти. Як розвивати критичне мислення на уроках математики? Відповідь на це запитання намагалися знайти вчителі початкових класів під час проведення навчально-методичного семінару на тему: «ФОРМУВАННЯ МАТЕМАТИЧНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ЧЕРЕЗ РОЗВИТОК 4К: КРЕАТИВНІСТЬ, КРИТИЧНЕ МИСЛЕННЯ, КОМУНІКАЦІЮ ТА КОМАНДНУ РОБОТУ», який відбувся 29 січня 2020 року. Відкрили семінар завідуюча методичним кабінетом Новокаховської міської ради Будняк Н.В. та директор школи. Під час теоретичної частини заступник директора з НВР школи Шевченко Л.М. ознайомила педагогів з технологією розвитку критичного мислення в освітньому процесі та наголосила на актуальності проблеми семінару. До уваги учасників пропонувалась виставка робіт учнів, батьків і вчителів нашої школи. Налаштувалися на роботу за допомогою вправи «Кореспондент», яку провела практичний психолог Бага Л.В. Переглянуто фрагменти уроків математики в інклюзивних класах школи:1-А клас – фрагмент уроку з теми: Обчислення виразів на дві дії. (Учитель Мартиненко О.А., асистент вчителя Микал Т.В), 1-В клас (каб.102) – фрагмент уроку з теми: Додавання і віднімання числа 4. (Учитель Індучна Л.В., асистент вчителя Шарова В.В.), 2-Б клас – фрагмент уроку з теми: Додаємо і віднімаємо числа у межах 100. Розв’язуємо задачі на знаходження третього доданка. (Учитель Суворова О.К., асистент вчителя Зюкова Л.І.), 2-В клас – фрагмент уроку з теми: Додавання і віднімання чисел у межах 100. Розв’язування задач. (Учитель Прийма І.А., асистент вчителя Петухова К.В.) Учнями початкової школи проведено математичні перерви: шлефмоб, квести та конкурси, ігри в шахи, розв’язування виразів, ребусів та кросвордів. Учасниками переглянуто фрагменти уроків співучителювання: 4-А клас фрагмент уроку (математика, хімія) на тему: Розв’язування задач на знаходження площі фігури. Сполуки Гідрогену з неметалами. (Учитель поч.класів Собецька С.А., учитель хімії Нелепенко Т.П.), 4-Б клас фрагмент уроку (математика, географія) на тему: Міри довжини на карті України. (Учитель початкових класів Циганкова Л.В., учитель географії Пуховець О.Д.) Учителі Собецька С.А., Циганкова Л.В., Мішакова Ю.Д. провели практичні вправи на розвиток навичок 4К. Учасники семінару підкреслили актуальність та важливість обговореної теми, відмітили високий рівень та практичну направленість заходу 12.03.2020р.–29.05.2020р. дистанційно здійснювалася навчально – виховна та самоосвітня діяльність через сервіси Google Class, Zoom, Viber згідно календарно- тематичного планування з 1 по 11 класи та окремо гугл –класи з підготовки до ЗНО. Учителями початкової школи та вчителями-предметниками проводилися онлайн-уроки, челенджи за допомогою платформи Zoom. Використовувалися ресурси Всеукраїнської школи онлайн, 10 Кейс-уроків 7W, телеканал «Київ», канал «Рада», Facebook, Доступна освіта. Освітній проєкт «На урок» – виконання тестів, відеоуроки, відеоролики, що значно полегшуювали засвоєння знань здобувачами освіти. В онлайн-форматі учні початкової школи, основної та старшої школи безкоштовно брали участь в олімпіадах «Всеосвіта – весна 2020», «На Урок». Самоосвіта вчителів здійснювалася через ознайомлення з основними нормативними документами, видами навчальних занять за дистанційною формою навчання (лекція, семінар, урок, практичні заняття, консультації і т.д.), з видами передачі інформації (відео-, аудіо-, графічної та текстової інформації), опрацювання онлайн – сервісів, перегляду вебінарів, участі в онлайн-семінар на платформі Zoom. Онлайн – наради при директорові, педагогічні ради, методичні заходи проводилися в онлайн-режимі.
Вчитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист Собецька С.А. є освітнім експертом з питань сертифікації вчителів Державної служби якості освіти України.
Пройшов навчання за освітньою програмою підготовки експертів, які будуть залучатися до проведення інституційних аудитів закладів загальної середньої освіти вчитель історії та правознавства, вчитель вищої кваліфікаційної категорії Матяш Є.Є.
Вчителі вищої кваліфікаційної категорії, вчителі-методисти Стрижова Т.В. має публікацію у науково-методичному журналі «Таврійський вісник освіти» №1(73) «Елементи матеріалознавства в процесі проєктно-технологічної діяльності на уроках трудового навчання», Нелепенко Т.П. – матеріали Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «Педагогіка партнерства у вимірах професійної майстерності: реалії й перспективи сучасної освіти», стаття «Педагогіка партнерства як продуктивна форма взаємодії вчителя й учня», 2020р., Херсон.
2021р.
Переможцями міського огляду розробок «Сучасний урок -2021:вивчаємо предмети крізь призму математики визнано вчителів вищої кваліфікаційної категорії, вчителів-методистів Собецьку С.А., Нелепенко Т.П.
ІНТЕРНЕТ – ПОРТАЛ рейтингу освітніх закладів України.
Грамота ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 Новокаховської міської ради, та особисто вчитель початкових класів Собецька Світлана Анатоліївна за зайняте 2 рейтингове місце серед 100 кращих ЗСО України у загальному заліку ОСІННЬОГО ЛАЙТ – КОНКУРСУ «Кращий кабінет початкових класів ЗСО» – 2021 року»
Шаповаленко Поліна, учениця 9-А класу зайняла ІІ місце у обласному заочному конкурсі авторів віршованої поезії «Поетичний вернісаж – 2021», номінація «Ліричні твори».